piątek, 22 września 2023

„Aktoreczka”, Barbara Wysoczańska

Tytuł książki: „Aktoreczka”
Autor: Barbara Wysoczańska
Kategoria: Literatura obyczajowa, powieść historyczna
Data premiery: 17.05.2023
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 492
Wydawnictwo Filia
Moja ocena: 4/5

„Aktoreczka" to powieść o losach znanej kobiety Hollywood, do której wzdychają rzesze mężczyzn. Zjawiskowa Lauren Evans jest na dobrej drodze do rozkwitu swojej kariery i talentu. Kobieta ma już właściwie wszystko, o czym większość tylko marzy - sławę, podziw, pieniądze i życie w luksusie. Czy jednak ten materialny blichtr jest wystarczający, aby być w pełni, szczerze szczęśliwym? Gdy na drodze aktorki staje polski fotograf Konrad Rogowski, życie Lauren zaczyna obierać nieco inny kierunek i wymiar... 

Powieść to kolejna, świetna książka Barbary Wysoczańskiej. Autorka ma talent do kreowania kobiecych postaci, łączenia faktów z fikcją i tworzenia ciekawej fabuły. Książka pozytywnie zaskakuje i oddaje specyficzny charakter hollywoodzkiego światka, który nie jest taki wspaniały, jak mogłoby się wielu osobom wydawać. Autorka stworzyła intrygujących bohaterów, którzy skrywają głęboko swoje tajemnice i zakładają maski pozorów. Na kartach tej powieści odsłaniamy prawdziwą twarz tytułowej aktoreczki, fotografa i innych, ciekawych postaci. Każdy z nich ma swoje traumy z przeszłości, każdy z nich dąży do swojego celu. Życie w Hollywood i cała otoczka aktorskiego świata jednak nieco komplikuje ich plany i marzenia, a wspaniały, amerykański sen ostatecznie nie jest tym, czego naprawdę szukają w życiu. 

Książka trzyma w napięciu, styl autorki powoduje, że z przyjemnością chce się odkrywać kolejne zakamarki tej powieści. Tutaj nie wszystko jest takie, jakie się z pozoru wydaje. Podobało mi się to połączenie beztroskiego, amerykańskiego świata ze światem polskich emigrantów,  którzy szukali na obcej ziemi spokoju i sprawiedliwości. „Aktoreczka" pozytywnie zaskakuje i rozbudza wyobraźnię. Z jednej strony przedstawia cudowny świat amerykańskich bogaczy i sław, a z drugiej nawiązuje do wojny i dramatów, jakie rozgrywały się w Polsce. To wszystko tworzy ciekawą mieszankę, która wzbudza emocje. „Aktoreczka" to już kolejna, warta lektury książka Barbary Wysoczańskiej - serdecznie polecam! 

Za współpracę i egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Filia

4 komentarze:

  1. Ta książka wyskakuje nawet z lodówki, ale przyznam, że jestem jej ciekawa.

    OdpowiedzUsuń
  2. Podoba mi się. Trochę kojarzy mi się z "Siedmiu mężów Evelyn Hugo", chyba przez ten świat sław kina. Chętnie przeczytam.

    OdpowiedzUsuń

„Kot na szczęście. Czyli dlaczego kociarze to najwięksi szczęściarze”, Kot Nieteraz

, Tytuł książki: „Kot na szczęście. Czyli dlaczego kociarze to najwięksi szczęściarze” Autor: Kot Nieteraz Kategoria: Poradnik, satyra Data ...