środa, 6 grudnia 2023

„Kolekcja straconych chwil”, cykl: Ogród sekretów i zdrad, tom 2, Agnieszka Krawczyk

Tytuł książki: „Kolekcja straconych chwil”, cykl: Ogród sekretów i zdrad, tom 2
Autor: Agnieszka Krawczyk
Kategoria: Literatura obyczajowa, romans
Data premiery: 11.10.2023
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 496
Wydawnictwo Filia
Moja ocena: 5/5

,,Kolekcja straconych chwil" to barwna, ekscytująca i tajemnicza podróż w przeszłość bohaterów. Autorka po raz drugi stworzyła mocno intrygującą i trzymającą w napięciu historię, w której podobnie jak w pierwszej części mamy dwie linie czasowe. W czasach obecnych Róża Jabłonowska w dalszym ciągu próbuje rozwiązać zawiłości swoich przodków, o których niewiele wie od swoich najbliższych. Nie jest to łatwe zadanie, ale z każdym krokiem wydaje się, że dziewczyna z pomocą innych jest coraz bliżej zrozumienia relacji rodzinnych. Przodkowie z przeszłości przedstawieni są jak barwne ptaki, które rozwijają skrzydła na salonach rewii kabaretowych i wystawnych imprez dla artystycznych elit.

To fascynująca podróż w czasy dwudziestolecia międzywojennego, w którym to czasie intensywnie kwitło życie towarzyskie artystycznej śmietanki. Akcja powieści rozwija się stopniowo, rozkwita jak kwiat przecudnej urody, tak samo jak główna bohaterka Ada Nirska z tamtych czasów. Niestety nie wszystko jest takie piękne, na jakie wygląda, a wydarzenia z posiadłości w Łabonarówce krążą nieustannie nad Adą jak wygłodniałe sępy. Czy Róży ostatecznie uda się odkryć tajemnice swojej rodziny?

,,Kolekcja straconych chwil" to książka o wyjątkowym klimacie, który pozwala na chwilę znaleźć się w świecie pełnym przepychu i blichtru pięknych tancerek, aktorów i śpiewaków. Dodatkowo mamy tutaj ciekawy i zagadkowy świat rodziny z posiadłości w Łabonarówce, który współczesna bohaterka, czyli Róża próbuje rozwikłać. To intrygująca, rodzinna historia, która dzięki przyjemnemu stylowi pisania autorki wciąga czytelnika od samego początku. Ja bardzo polubiłam się z tą serią - polecam, zachęcam do lektury i czekam na trzeci tom!

Za współpracę i egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Filia

4 komentarze:

  1. Chętnie przeczytam. Bardzo lubię tę epokę w literaturze polskiej. Recenzja zaintrygowała mnie.

    Spokojnej nocy

    Kasia Dudziak, Kasine bziki

    OdpowiedzUsuń

„Kot na szczęście. Czyli dlaczego kociarze to najwięksi szczęściarze”, Kot Nieteraz

, Tytuł książki: „Kot na szczęście. Czyli dlaczego kociarze to najwięksi szczęściarze” Autor: Kot Nieteraz Kategoria: Poradnik, satyra Data ...